top of page

Animefest 2023 a můj první stánkový prodej

Letos jsem se krom jiných činností které dělám uplně poprvé rozhodla, že taky zkusím jaké to je, prodávat svoje zboží na stánku.


Velice ambiciózně jsem se rozhodla že budu prodávat lolita oblečení které ušiju, chokery a doplňky. Měla jsem na přípravu asi dva měsíce, kdy jsem ten první skoro celý strávila tím, že jsem přemítala co se životem a jestli má moje práce vůbec cenu a v mezičase jsem brala zakázky a opravy, abych se uživila.Druhý měsíc jsem pro změnu zase přemítala, šila a poslední dva týdny jsem se nakopla, abych se připravila, jelikož čas se krátil - něco už jsem měla připravené, a to sice tyto chokery, co jsem vytvořila společně s Verčou :
Mimochodem, pár jich tu ještě mám, kdyby někoho zaujaly :)

Každopádně, během března mě shodou okolností oslovila kámoška Nikča, která tvoří krásné věci z epoxidové pryskyřice - jestli bych nechtěla udělat spolupráci, tak jsem jí nabídla že můžeme něco prodat na Animefestu - a dobře jsem udělala, protože bych tam toho sama měla málo a navíc tvořit doplňky mě hrozně bavilo a uklidňovalo :))

Takhle to vypadalo při kompletaci, jak kdyby v aťasu něco vybouchlo :))


I když to bylo poprvé, co jsem aktivně prodávala se stánkem, vyfantazírovala jsem si, že bych ráda držela svojí nostalgicky laděnou atmosféru všude, kam půjdu a opřela jsem se do celkovýho vzhledu - nutně jsem potřebovala rozvěsit náušničky na živou kytku a postavit ke stánku starý toaletní stolek se zrcadlem, co mám v pokoji.


Na Animefest 2023 jsem se rozhodla vyjet sama - to byl asi největší kámen úrazu, bylo to opět velice ambiciózní, ale byla to taky pěkná hovadina, kterou už nikdy neudělám. Ráno před odjezdem jsem došila poslední kousek oblečení, narychlo sbalila svoje hadry a věci - skládat si dohromady nějaký outfity pro sebe to už nezbyla kapacita, bohužel :D Tak jsem se tedy se svýma 35368 švestkama, kytkou a starým stolkem naskládala do auta a vydala se na cestu z Prahy do Brna.

Cesta byla celkem příjemná, na místě jsem byla poměrně rychle a všechno jsem zvládla dotáhnout na svoje místečko mezi ostatní prodejce z módního koutku. Jelikož jsem neměla žádné zkušenosti se stánkovým prodejem, pár věcí mi chybělo na místě na dodělání, celkem vystresovaná jsem nakonec stánek stavěla a rozkládala 4 hodiny, dokud jsem nebyla spokojená :D


Takhle mi tam na stáneček prosvítaly paprsky slunce z venku :)Šperky z epoxidové pryskyřice.

Hlavně, pokud se někdo z vás rozhodne prodávat, nezapomeňte si napsat cenu na UPLNĚ VŠECHNO, velký papír se svým jménem, nebo názvem značky, drobné na vracení, a stojany na šperky protože tohle všechno jsem tak nějak opomněla a pak musela těžce improvizovat :)))))

Moje snaha o malý aranž setů :)

Chokery, sladké šlehačkové prstýnky, klíčenky z epoxidu a motýlí hedvábný korzet v pozadí. Moje vizitky nechyběly!


Trochu jsem se cítila sama, všichni tam s někým byli, začalo mě mrzet že jsem si na to nikoho nedohodla a chtěla jsem hrát svojí klasicky nezávislou Kateřinu - přece to zvládnu sama! Navíc když mi došla energie, přestože jsem se chtěla s prodejci a komunitou více bavit, začala jsem se stydět a mít pocit že jsem tam navíc, achjo...

Sotva jsem měla všechno hotové a ready na prodej, minutku co jsem si sedla za stánek, mě začalo škrábat v krku a asi do hodiny se mi k tomu přidala zimnice... výsledek byl takový že jsem s celý víkend byla nemocná - druhý den už jsem fotila štendry s oblečením v roušce :DTohle byly moje kousky na štendru co jsem přišla nabídnout.


V sobotu jsem už musela přežívat, bohužel bylo mi pořád hůř, na pomoc mi přijela kamarádka, díky které jsem se mohla odpoledne zdejchnout a jít se pokud možno vyspat...v neděli mě totiž ještě čekal workshop a představa toho že to mám všechno zvládnout a pak ještě sbalit mě pěkně děsila..Nakonec jsem to zvládla, nadopovaná paralenem, v teplákách a s velkou pomocí Pierrette a jejího manžela!

Doufám že příští rok bude už bez komplikací a s pomocníkem :D Ale vesměs to bylo velmi úspěšné, neprodělala jsem a ještě mě ten prodej fakt bavil! Bohužel jsem si kvůli komplikacím vůbec neprohlídla zbytek veletrhu.. tak snad příští rok!


Díky za přečtení a mějte se krásně,

Kateřina ♡41 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page